UED SUMMIT 2018, ANTALYA'DA YAPILDI

0512 - 2018

UED SUMMIT 2018, ANTALYA'DA YAPILDI

UED'nin ilk Yurtdışı Eğitim Zirvesi üye danışmanlık firmaları ve yurtdışı eğitim kurumlarının beğenisini kazandı.

Kısaca UED olarak bilinen Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği, ilk zirve toplantısını 29 Kasım 1 - Aralık 2018 tarihlerinde, üyesi olan yurtdışı eğitim danışmanlık firmaları ve yurtdışı eğitim kurumlarının katılımı ile Antalya Belek'de gerçekleştirdi.

Sadece ülkemizde değil dünyada da daha önce benzeri yapılmamış olan etkinlik, sektörel konulara dair bilgilendirici sunum ve panellerin yanı sıra açık tartışma toplantılarını ve birebir görüşmeleri birarada sunan bir program dahilinde hayata geçirildi. UED Summit, yurtdışı eğitim kurumları ve onların ülkemizdeki temsilcisi olan yurtdışı eğitim danışmanlığı firmalarının rahat ve eğlenceli bir ortamda bir araya gelerek sektörün geleceğini tartışacakları bir etkinlik oldu.

UED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Aslıhan Özenç yaptığı açılış konuşmasında, katılımcılara, ana sponsor Guard Me International Insurance ve sponsor ELS Language Services'a teşekkür ettikten sonra şöyle devam etti: “...UED Zirve Toplantısı, sektörümüzün gelişimine yardımcı olacak bir tartışma platformu yaratarak bu alanda bir ilk oldu. Ülkemizin, birçok meydan okuma ile karşı karşıya olduğu ve buna hem ülke çapında hem de küresel çapta etikili bir değişim talebinin eşlik ettiği bir dönem yaşıyoruz. Uluslararası eğitim çok önemli ve heyecan verici bir alan ve bizler UED'nin bu etkinlikleri ile yaratıcı insanları buluşturmaya devam edeceğiz...”

Zirve toplantısının ilk bölümünde, hem ülkemizde yerleşik yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları hem de yurtdışı dil okulları için bilgi verici sunum ve paneller yer alırken, ikinci bölümde danışmanlık firmalarının yöneticilerinin sektörel konuları tartıştığı anda diğer salonda yurtdışı dil okullarının yetkilileri ve yurtdışı danışmanlar birebir görüşmeler yaptılar. UED Summit, cumartesi günü Antalya'da bulunan Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı'na yapılan bir gezi ile sona erdi.

Etkinlikten resimleri görmek için lütfen buraya tıklayınız.

UED Summit 2019 yılında da organize edilecek. Summit hakkında diğer bilgiler ve raporlar yakında UED web sitesinin Summit bölümünde yer alacak.

Haydar Yücebaş Sokak No:1 Mediha Can Korel İş Merkezi Kat:2 Ofis:9-10 Kadıköy - İSTANBUL

Yurtdışı eğitim sektöründe, çağımızın gerektirdiği kalite standartlarını oluşturuyoruz.

E-Bülten Üyeliği

E-bültenimize üye olarak, yurtdışı eğitim alanındaki son gelişmelerden haberdar olun.

Okullarımızı Tanıyalım