Meslektaşlarımız İçin; Neden UED?

Meslektaşlarımız İçin; Neden UED?

ULUSLARARASI PRESTİJ

UED; profesyonel çalışan, konusunda uzman ve etik değerlere bağlı yurtdışı eğitim danışmanlık firmalarını aynı çatı altında toplaması ve üyeliğe kabul prosedüründeki ayrıntılı değerlendirme süreci nedeniyle, yurtdışında ciddi bir tanınılırlığa sahiptir. Bu tanınılırlığını FELCA, ALTO ve WYSETC gibi uluslararası saygın kurumların üyeliği ile pekiştirmiş olan UED, her yıl Study Travel Magazine tarafından verilen STM Star Awards ödüllerine, STAR AGENCY ASSOCIATION kategorisinde çeşitli kereler aday gösterilmiştir.

YURTİÇİ TANINILIRLIK

Üyelerinin yüksek kalite standartlarına olan bağlılığı sonucu UED ismi ve logosu, kaliteli hizmet ve doğru danışmanlıkla beraber anılır olmuş, UED üyeliği, sektörde güvenilirliğin işareti haline gelmiştir. UED üyesi kuruluşlar çalışmalarında bu olumlu imajın faydalarından yararlanmaktadır.

UED LOBİ FAALİYETLERİ

Aynı zamanda bir sektörel dayanışma örgütü de olan UED, üyesi olan yurtdışı eğitim danışmanlığı firmalarının karşılaştığı sektörel sorun ve sıkıntıların aşılması için, birlikteliğin verdiği güç ile dernek bütünlüğü içerisinde adım atmakta ve lobi faaliyetleri yürütmektedir. Bu çerçevede ülkemizdeki yabancı misyonlar ziyaret edilmekte, sektörel kuruluşlar ile işbirlikleri geliştirilmekte, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile temaslar yürütülmektedir.

TÜRKİYE'NİN ÖNDE GELEN FİRMALARI İLE AYNI PLATFORMDA BULUŞMA

UED, Türkiye'nin önde gelen ve en tecrübeli yurtdışı eğitim danışmanlığı firmalarını bir araya getiren bir dernek olup, üyelerinin ortalama sektörel faaliyeti 2012 yılı itibarı ile 17 senedir. Herbiri farklı bir alanda uzmanlaşmış bu firmaları bir araya getirmesi sayesinde UED, herbir üyesinin diğer üyelerinin bilgi birikimi ve tecrübesinden yararlanmasını, farklı alanlarda eğitim görmek isteyen öğrenciler konusunda beraber çalışarak iş potansiyellerini geliştirmelerini hem de üyelerin kendi aralarında işbirliğine giderek, uçak bileti, uluslararası öğrenci kartı, havaalanı karşılama gibi kendilerinin sunmadığı hizmetleri de başka bir UED üyesi yolu ile temin ederek öğrencilerine “full service” sunabilmelerini sağlamaktadır.

YURTDIŞINDAKİ OKULLAR İLE YAŞANAN SORUNLARDA DESTEK

UED, üyelerinin işbirliği içerisinde bulunduğu yurtdışındaki eğitim kurumları ile yaşadıkları sorunlarda derveye girerek arabuluculuk & sorun çözücülük yapmakta, gerektiği durumlarda üyelerinin haklarının savunulması için tüm adımları atmaktadır.

UED ÇALIŞMALARINA KATILIM

UED üyesi olan kuruluşlar, derneğin yürüttüğü çalışmalara ücretsiz olarak katılmaktadırlar. Bu çalışmalar yinel olarak şu başlıklar altında toplanabilir:

a-Yabancı Misyonlar için organize edilen toplantılar;

UED, sektörün gelişimi için, üyesi olan kuruluşların ülkemizdeki yabancı temsilcilikler ile biraraya gelmesi ve görüş alış verişinde bulunmasının yararına inanmaktadır. Bu çerçevede ülkemizde yerleşik bulunan yabancı misyonlardan derneğe gelen talepler memnuniyetle karşılanmakta ve gerekli organizasyonlar hayata geçirilmektedir.

b-Vize Eğitim Toplantıları;

UED, vize prosedürleri hakkında en güncel bilgileri almak için, ülkemizdeki yabancı temsilciliklerin vize departmanı yetkilileri ile işbirliği yaparak, üyelerine özel toplantılar organize etmektedir.

c-UED Üyesi Acenta Çalışanları için organize edilen Eğitim Seminerleri;

UED, üyesi olan kuruluşlarda eğitim danışmanı olarak çalışan kişilerin yararlanabilmesi için profesyonel eğitimciler ile beraber iç eğitim seminerleri düzenlemektedir. Bu kapsamda geçmişte düzenlenen seminerlerin bazıları; Müşteri İlişkileri ve İletişim, Zaman Yönetimi, Satış ve Etkin Satış Teknikleri, Duygusal ve Sosyal Zeka, Öğrenci Memnuniyeti, Tele Marketing, Internet ve Sosyal Medya yolu ile Pazarlama... şeklindedir.

d-Okul Sunum ve Seminerleri;

UED, yurtdışı eğitim kurumlarının yetkilileri ile üyelerini bir araya getiren seminerler organize ederek, üyelerinin hizmet portfoyünü geliştirme çalışmaları yürütmektedir. Bu çerçevede semimer organize edilen bazı okullar şunlardır; DID, ELA Malta, Lynn University, University of Tampa, Florida Institute of Technology, French in Normandy, George Brown College, Global Village, London School of English, Select English, Writtle College, Warwickshire College& Warwick University...

e-Fam Trip Çalışmaları;

Derneğimiz, üyelerinden gelecek talepler doğrultusunda belirlenen destinasyonlara yönelik Fam Trip (Tanıtım Turu) çalışmaları yapmaktadır. Bu çerçevede geçmişte Fransa, İspanya, İrlanda ve Malta gibi ülkelere fam tripler düzenlenmiştir.

f-UED Acenta Workshopları;

UED, üyelerinin yurtdışı ilişkiler ağını kuvvetlendirmek amacıyla Workshop faaliyetleri de düzenlemektedir. Bu organizasyonlar kimi zaman doğrudan derneğimiz tarafından organize edilirken, kimi zaman ise UED'nin desteklediği fuarlar ile koordinasyon halinde gerçekleştirilmektedir.

DERNEK TANITIM FAALİYETLERİNİN GERİ DÖNÜŞÜ

UED, eğitim danışmanlığı hizmeti sunmadığı için kendisine başvuran öğrencileri, ilgilendikleri program ve ülke tercihlerine göre kendilerine yardımcı olabilecek UED üyelerine yönlendirerek üyelerinin potansiyel öğrencilere ulaşabilmelerini sağlayan bir kanal görevini görmekte, dolayısıyla UED üyesi olan kuruluşlar, doğrudan derneğin yürüttüğü yurtiçi ve yurtdışı tanıtım faaliyetlerinin olumlu geri dönüşlerinden de faydalanmaktadır. Bu tanıtım faaliyetleri temel olarak şunlardır.

a-Yurtiçinde organize edilen Fuarlara katılım;

UED, kurulduğu günden bu yana ülkemizde yapılan kimi yurtdışı eğitim fuarlarının resmi destekçisi olmuş, bu fuarlara katılmış, yaptığı anlaşmalar ile üyelerinin bu fuarlara katılımı yönünde avantajlar sağlamıştır. UED şu an, Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları'nın resmi detekçisidir ve yaptığı anlaşma ile üyelerine avantajlı katılım koşulları sunmaktadır.

b-Uluslararası Fuar ve WS lara katılım;

UED, WYSTC World Youth and Student Travel Conference, ICEF International Consultants for Education and Fairs, ALPHE WS ve WEBA World Educate Business Association gibi kuruluşlar tarafından organize edilen çeşitli konferans ve workshoplara katılmış, burada stand açtığı ve birebir görüsmeler yaptığı gibi, bu organizasyonlarda, ülkemizin yurtdışı eğitim sektörü açısından sahip olduğu potansiyeli vurgulayan ve üyelerini tanıtan sunumlar da yapmıştır.

c-UED Dergisi;

UED 6 ayda bir, kendi süreli yayını olan UEDucation Magazine'i yayınlamaktadır. Ücretsiz olarak dağıtımı yapılan bu derginin basım adedi 15000 olup, gerek katıldığımız fuarlada katılımcılara iletilmekte, gerekse ülkemizdeki eğitim kurumlarına (üniversiteler, öğrenci klupleri, özel okullar, yabancı dil kursları, eğitim danışmanlığı firmaları, sektörel kuruluşlar vb.) posta yoluyla iletilerek UED ve üyeleri konusunda bilgi sahibi olunması amaçlanmaktadır. yine derginin her sayısında, UED üyesi eğitim danışmanlığı firmalarının çalışma alanları ve iletişim bilgilerinin yer aldığı bir tablo yer almakta, bu sayede öğrencilerin ilgilendikleri programda danışmanlık sunan ve kendilerine en yakın UED üyesini bulabilmeleri sağlanmaktadır.

D-UED Web Sitesi

UED web sitesi www.ued.org.tr üzerinde, hem Türkçe hem de İngilizce sayfalarda, dernek üyesi kuruluşların tanıtım yazıları, ofis iletişim bilgileri, web sitesi ve e-mail adreslerine linkler bulunmakta, ana sayfa üzerinden her hafta bir üyenin tanıtımı yapılarak üyelerin öğrenciler tarafından tanınmasına katkı sağlanmaktadır.

e-Ulusal Medya'da Dernek Tanıtım Çalışmaları

UED, sürekli güncellenip yenilenen web sayfaları ve e-bültenler yanında, yazılı ve görsel basında yer alarak da uluslararası eğitim olanakları hakkında ülkemiz kamuoyunu bilinçlendirme çalışmalarını sürdürmektedir. UED'nin bu çerçevede geçmişte yeraldığı bazı medya organları;

-Günlük Gazeteler;

Hürriyet, Cumhuriyet, Dünya, Akşam, Referans, Sabah, Zaman, Yeni Şafak ...

-Süreli Yayınlar;

Economist, Esquire, Kongre Dergisi, Language Travel Magazine, Youth Travel International, Artı Eğitim, Educaturk Dergi, Akare Yurtdışı Eğitim Dergisi, Eğitim Bilim Dergisi, Para Dergisi, British Council Newsletter, Öğretmenim Dergisi...

-Çeşitli Web Sayfaları;

Ntvmsnbc.com Web Sitesi, Eğitim Gönüllüleri Vakfı Web Sitesi, Habernet Web Sitesi, Merit Eğitim Derneği Web Sitesi, Malta Konsolosluğu Web sitesi...

-Görsel Medya;

NTV, CNBCe, TV 8, Expo Channel, Kanal D, Kanal 7, STV, TGRT Haber...

f-Burs Çalışmaları;

UED, ülkemizde faaliyette bulunan, TEV, TEGV, Merit Eğitim Derneği gibi sivil toplum organizasyonları ile beraber yürüttüğü eğitim çalışmaları ile akademik başarı göstermiş ve aynı zamanda toplum yararına faaliyetlerde bulunmuş öğrencilerimize yurtdışında dil eğitimi bursları sağlamış, bu öğrencilerimizin tüm giderleri UED organizasyonu ile karşılanmıştır. UED, sosyal sorumluluk bilinci ve toplum yararına somut faaliyetler yürütme gerekliliğine duyduğu inançla, ileride de bu burs çalışmalarına devam edecektir.

g-Okullarda açılan tanıtım standları ve seminerler;

UED, ülkemizdeki lise, kolej ve üniversitelerde standlar açarak ve yine bu eğitim kurumlarında yurtdışı eğitim üzerine seminerler vererek öğrenci ve öğretmenlerimizi yurtdışı eğitim olanakları hakkında bilgilendimektedir.

DERNEĞİN GELİŞTİRDİĞİ İŞBİRLİĞİ PROJELERİNDEN YARARLANMA

UED, geliştirdiği işbirliği projeleri ile üyesi olan kuruluşlara çeşitli avantajlar sunmaktadır. Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları, ICEF, English UK Partner Agency Scheme gibi kuruluşlar ile yapılan işbirliği anlaşmaları üyelerimize avantajlı katılım koşulları sağlarken, Tur-Asist ve Benefit Global ile ortak yürütülen çalışmalar UED Üyesi eğitim danışmanlığı firmalarına daha geniş kitlelere ulaşma imkanı sunabilmektedir.

SEKTÖREL BİLGİLENDİRME

UED, her yıl yenilediği anletler ile sektörel gelişmelerin nabzını tutar ve bu bilgileri üyeleri ile paylaşır. yine sektörel kuruluşlardan, okullardan, konsolosluk ve büyükelçiliklerden kendisine ulaşan sektörel bilgileri derleyen UED, üyelerinin sektörel gelişmeleri takip edebilmelerini, öğrenci eğilimleri ve rakamlar konusunda bilgi sahibi olarak daha etkili planlama yapabilmelerini sağlar.

UED ÜYELERİ ARASINDA İLETİŞİM VE BİLGİLENDİRME;

Üyeleri arasındaki iletişime oldukça önem veren UED, oluşturduğu e-mail grubu ile vize prosedürlerindeki değişiklikler, sektörel sorunlar ve güncel haberler gibi konuları sürekli tartışmakta ve üyelerinin her an fikir alış verişinde bulunmasını sağlamaktadır. Ayrıca ülkemizdeki konsolosluklar, büyükelçilikler gibi kurumlar veya yurtdışındaki eğitim kurumlarından gelen bilgi ve açıklamalar, UED ofisi aracılığıyla dakikalar içerisinde UED üyelerine iletilmekte, böylece tüm UED üyelerinin sektörel gelişmelerden anında haberdar olması garanti edilmektedir. Öte yandan, yurtdışı eğitim kurumlarına dair olumlu olumsuz tecrübeler bu e-mail grubunda paylaşılmaktadır.

Haydar Yücebaş Sokak No:1 Mediha Can Korel İş Merkezi Kat:2 Ofis:9-10 Kadıköy - İSTANBUL

Yurtdışı eğitim sektöründe, çağımızın gerektirdiği kalite standartlarını oluşturuyoruz.

E-Bülten Üyeliği

E-bültenimize üye olarak, yurtdışı eğitim alanındaki son gelişmelerden haberdar olun.

Okullarımızı Tanıyalım